Angajam DISPECER / EXPEDITOR International de Marfuri pt 3.5 tone

Societate de transport si logistica cu experienta, cu un colectiv tanar si dinamic, angajeaza dispecer / expeditor international de marfuri cu experienta pentru autoutilitare de 3.5 tone.

CERINTE :
-Personalitate dinamică, comunicativă, organizată, analitică
-Cunostinte operare pc
-Cunostinte foarte bune de operare pe bursele de transport nationale si internationale
-Experienţa pe o poziţie similară de minim 1 an
-Capacitate de organizare şi planificare a activităţilor curente
-Initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor
-Capacitatea de a lucra in conditii de stres termene limita.
-Cunoaşterea obligatorie limbii engleze la un nivel mediu spre avansat atat scris cat si citit
-Cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj
-Portofoliu propriu de clienti constituie un avantaj

DESCRIEREA JOBULUI:
-Program de lucru Luni-Vineri 9-18
-Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport
-Ghidarea si urmarirea statusului comenzii pe tot parcursul cursei
-Transmiterea informațiilor despre clienți în legătură cu transportul
-Optimizarea rutelor, comunicarea cu conducatorii auto si supravegherea desfasurarii curselor
-Contactare clienti actuali, parteneri, potentiali clienti in vederea stabilirii de relatii comerciale
-Planificarea transporturilor (complete, grupaje)
-Urmarirea executarii operationale a comenzilor de transport (respectare conditii contractuale, data si loc incarcare, sosire la destinatie, solutionare probleme aparute, urmarire primire facturi carausi, verificarea preturilor)
-Mentinerea confidentialitatii informatiilor si a datelor de lucru

Mai multe detalii si negocierea salariului se va face in urma unui interviu, in functie de experienta si pregatirea fiecarui candidat.

Va rugam sa depuneti CV-urile in format electronic si va vom contacta in cel mai scurt timp pentru a fi programati la un interviu.

Va multumim !

Anuntul Angajam DISPECER / EXPEDITOR International de Marfuri pt 3.5 tone este adaugat de pe OLX.ro.