Angajam Economist/Administrator cont

Banca Cooperatista Unirea Brașov scoate la concurs 1 post de Economist / Administrator cont:

Canditatul ideal
- Licențiat al unei facultăți cu profil economic / Studii finalizate cu diplomă de bacalaureat
- Abilități foarte bune de comunicare
- Cunostinte de operare PC: Word / Excel
- Capacitate de efort pentru realizarea obiectivelor
- Asumarea responsabilitatilor, perseverenta si dorinta de dezvoltare profesionala
- Constituie avantaj experiența in activitatea de promovare-vanzare produse bancare, dar nu este un criteriu eliminatoriu
Descrierea jobului
- Primeşte şi verifică documentaţia pentru deschiderea conturilor de către clienţi;
- Oferă produse de economisire și servicii bancare pentru transferuri de fonduri clienților;
- Eliberează extrase de cont clienților, pentru tranzacțiile efectuate în conturile acestora;
- Răspunde de activitatea de promovare și vânzare a produselor şi serviciilor băncii,
- Oferă potențialului client toate informaţiile necesare în vederea identificării nevoii de finanțare,
- Identifică produsul de creditare care răspunde cel mai bine nevoilor de finanțare ale clientului,
- Asistă clientul în completarea cererii de credit, preia documentele de la client și efectuează verificarea formală a documentației de credit pentru a constata dacă aceasta este completă și corectă.
Descrierea companiei
Banca Cooperatista Unirea Brasov face parte din reteaua CREDITCOOP, cu o vechime de peste 165 de ani.
Obiectul de activitate il constituie acordarea de credite persoanelor fizice si atragerea de depozite, consultanţă privind activităţile desfăşurate de organizaţiile cooperatiste de credit, dar si tranzacţii în contul clienţilor.
Puteti trimite CV-uri pe adresa de e-mail: [email protected]

Limbi străine: Engleză

Publicat prin JobZZ.ro, vezi anunțul complet aici.
Domeniu de activitate: Bancar
Tip job: Full time (normă întreagă)
Salariu confidenţial:

Anuntul Angajam Economist/Administrator cont este adaugat de pe LaJumate.ro.