Angajam receptioner

JOBUL SE DESFASOARA IN CADRUL HOTELULUI SITUAT LA 50KM DE BUCURESTI!! (cazare si masa asigurata)

Ne puteti gasi pe facebook: Insieme grand resort

Profilul ideal:

- Persoana organizata, proactiva, dinamica, determinata
- Experienta anterioara in industria hoteliera - reprezinta un avantaj;
- Cunoasterea limbii Engleza
- Cunostinta unei alte limbi de circulatie internationala - reprezinta un avantaj;
- Foarte bune cunoştinţe de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);

Descrierea jobului:

- Este responsabil de primirea oaspetilor si procesarea rapida a cerintelor acestora
- Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale
- Intampina oaspetii hotelului intr-o maniera ospitaliera
- Se ocupa de indeplinirea tuturor cererilor clientilor si de furnizarea tuturor serviciilor disponibile prin colaborarea cu ceilalti angajati
- Se ocupa de atribuirea camerelor si de pregatirea cheilor pentru oaspeti
- Urmareste si verifica evolutia sosirilor, actualizand fisele de inregistrare cu datele corecte: nume, adresa, modaliate de plata
- Se ocupa de cererile de rezervari de camere din partea oaspetilor
- Cunoaste tot timpul statutul si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare
- Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal cat si la telefon. De asemenea preia rezervari
- Promoveaza hotelul si mentine o atmosfera de intelegere si ajutor reciproc in randul angajatilor si lucreaza in echipa

- Prospectarea continuua pentru dezvoltarea bazei de date si alte activitati de promovare

BENEFICII

Salariu fix + bonusuri in functie de performante

Cazare si masa asigurata in complex

Mediu de lucru stabil, plăcut, antrenant;

Training de formare și suport permanent în activitatea desfășurată;

Posibilitatea dezvoltării profesionale în domeniul hotelier; posibilitatea de avansare in interiorul companiei

DE ASEMENEA VA OFERIM POSIBILITATEA DE A VENI CU SOTUL/IUBITUL/FRATELE SAU UN PRIETEN CARUIA SA II GASIM UN ALT POST IN INTERIORUL COMPANIEI (ospatar, ajutor de bucatar)

Anuntul Angajam receptioner este adaugat de pe Publi24.ro.