Angajam Sef de sala

Cautam Sef de sala restaurant - Maitre d", o persoana pasionata de domeniul ospitalitatii, orientata catre oaspeti și inspre a le oferi acestora servicii excelente.

Responsabilitati cheie:

Raspunde de modalitatea si calitatea in care serviciile de restaurant ajung la oaspeti.

Acorda importanta oaspetelui, initiind comunicarea cu acesta. Are obligatia sa intre in contact cu fiecare masa, pentru a obtine feedback, privind serviciile si produsele din restaurant, precum si daca sunt alte intrebari sau sugestii venite de la acestia.

Asigura interfața între personalul din bucătărie și personalul de servire din subordine, fiind responsabil de susținerea unei comunicări și colaborări excelente interdepartamentale.

Coordoneaza activitatea angajatilor din salon pe toata durata schimbului.

Alte activitati specifice postului.

Cerinte:

experiență de muncă în restaurant/ restaurant de hotel, din care si pe pozitia de sef de sala

abilitati de lucru cu clientii, lucrul in echipa, aptitudini de comunicare foarte bune

memorie vizuală foarte buna, spirit de observatie si atentie la detalii

cunoasterea a cel putin unei limbi de circulatie internationala (engleza)

cunostinte de operare a unui soft de gestiune restaurant

Beneficii:

salariu atractiv in functie de experienta

prime de sarbatori

decontarea transportului

posibilitatea unei colaborari de lunga durata

Asteptam CV-ul dumneavoastra!

Publicat prin JobZZ.ro, vezi anunțul complet aici.
Domeniu de activitate: Turism / Restaurante / Hoteluri
Tip job: Full time (normă întreagă)
Nivel carieră: Manager/Executiv
Salariu confidenţial:

Anuntul Angajam Sef de sala este adaugat de pe LaJumate.ro.