Angajare contabil nivel Mediu/Senior

Descrierea postului
Asigurarea serviciilor de contabilitate primară și financiară pentru portofoliul de clienți alocat împreună cu supervisorul direct.
Program: 09 – 17:30, L-V
Sediul ABS: Strada Chindiei nr.22-24, et.1, ap.2, Sector 4, București.

Responsabilități
Operarea și verificarea documentelor financiar-contabile.
Întocmirea declarațiilor fiscale și depunerea acestora la autoritățile statului.
Întocmirea ordinelor de plată și transmiterea către client.
Informarea clientului cu privire la modificările legislative, aplicabile lui.
Întocmirea eventualelor rapoarte de management.
Reconcilierea balanței contabile lunare.
Întocmirea inventarierii patrimoniului și a situațiilor financiare.
Gestionarea clienților împreună cu supervisorul.

Cerințe
o experiență de minim 3- 5 ani în servicii de contabilitate financiară
cunoștințe în operarea programului de contabilitate Saga, MS Office Suite
alte softuri de contabilitate pot constitui un avantaj
acuratețe, calitate și rapiditate a muncii
persoană proactivă, atentă la detalii, harnică, serioasă, punctuală, sociabilă, adaptabilă la nou și la provocări
cunoștințe solide în ceea ce privește legislația în vigoare privind domeniul financiar-contabil
Limba Engleză constituie un avantaj

De ce să lucrezi cu noi?
Suntem o echipă tânără, veselă și ne mândrim că am creat un mediu propice muncii.
- Salariu competitiv
- Mediu liniștit și plăcut
- Prime și bonusuri
- Dezvoltare profesională și training-uri.

Anuntul Angajare contabil nivel Mediu/Senior este adaugat de pe OLX.ro.