Consilier service auto

4.000 RON

Service auto autorizat RAR, situat in Constanta, cartier Coiciu, angajeaza consilier service cu experienta in domeniu.

Responsabilitati:

-receptionarea si inspectia preliminara a autovehiculelor in service, in vederea identificarii problemelor tehnice reclamate de catre clienti;
- prezentarea serviciilor si facilitatilor de service, in vederea vanzarii produselor de service ale companiei;
- consilierea permanenta a clientilor privind modul de desfasurare a reparatiei si lucrarile care sunt recomandate pentru remedierea defectiunilor autoturismului;
- estimarea costurilor comenzii si transmiterea lor catre clienti;
- programarea autoturismelor in atelier si asigurarea incarcarii optime a acestuia
- intocmirea actelor necesare efectuarii lucrarilor de reparatii si intretinere in service;
- identificarea si lansarea comenzilor de piese necesare service-ului catre furnizori;

Cerinte:

- studii superioare tehnice finalizate
- permis de conducere categ. B (constituie un avantaj)
- cunostinte temeinice de operare PC;
- bune abilitati de negociere, comunicare scrisa si verbala;
- dinamism, seriozitate, corectitudine, o bună organizare a activităţilor şi a timpulu
- experienta in domeniu reprezinta intr-o pozitie similiara eprezinta un avantaj;

Oferta:

- mediu de lucru dinamic si placut, alaturi de o echipa tanara, in dezvoltare
-formare profesionala continua;
- program de luni pana vineri de la 08:30 la 17:00 (weekend-ul liber)
- prime si bonusuri in functie de performanta
- salariu motivant intre 3500 lei si 4500 in functie de experienta pe post similar
Domeniu de activitate: Maşini / Auto

Anuntul Consilier service auto este adaugat de pe LaJumate.ro.