Coordonator transport.

Firma de Transport Siclog S.R.L din Sfantu Gheorghe angajeaza coordonator transport.
Experienta in domeniul logistic!!!!
- aptitudini de comunicare, planificare si negociere
- seriozitate, dinamism, si adaptabilitate
- Cunoasterea la nivel avansat unui limb starine
- Salariu atractiv plus bonusuri.
Responsabilitati:
- Relationare cu clientii existenti si potentiali in primirea si rezolvarea cererilor de transport marfa
- Cautarea si gasirea de solutii adecvate de transport de la furnizori ( transportatori)
- Negocierea tarifelor de transport cu furnizorii in vederea obtinerii unor tarife cit mai convenabile pentru clientii companiei;
- Crearea si completarea dosarului operational de import pentru fiecare transport conform normelor interne ale companiei ;
- Urmarirea primirii si corectitudinii facturilor de la furnizori si identificarea acestora in relatie cu transportul pentru care au fost efectuate serviciile respective ;
- Intocmirea de evidente si rapoarte pentru transporturile efectuate.
Cerinte:
- Foarte buna capacitate de comunicare si planificare, orientare catre client si catre rezultat, atitudine proactiva si dorinta de dezvoltare
- Cunoasterea la nivel conversational scris / vorbit a cel putin o limba de circulatie internationala
- Utilizarea calculatorului la nivel avansat
- Bun negociator
Beneficii Oferite :
parte dintr-o echipa tanara si dinamica;
- Pachet salarial motivant.- Stres redus
Asteptam CV la speditie Aron gmail.com

Anuntul Coordonator transport. este adaugat de pe OLX.ro.