Economist

Economist - contabil
Descrierea jobului
• asigură întocmirea, primirea, circulaţia raţională şi păstrarea documentelor care stau la baza înregistrarilor contabile;
• asigură evidenţa intrărilor și ieşirilor, întocmirii corecte şi la timp a documentelor specifice, precum şi a respectării măsurilor stabilite referitor la circulaţia documentelor utilizate la efectuarea înregistrarilor contabile;
• coordonează operarea documentelor contabile primare primite în firmă : facturi de intrări marfă/materiale/servicii, bonuri fiscale, extrase bancare, deconturi, etc.;
• efectuează inventarierea furnizorilor şi clienţilor pe baza extraselor de cont şi confruntă datele cu evidenţa primară;
• îndosariază documentele cu care lucrează şi supervizează arhivarea lor precum şi salvarea datelor informatice;
• înregistrează documentele primite de la clienții societății;
• verifică soldurile din contabilitate cu cele ale clienţilor si furnizorilor;
• verifică corespondenţa soldurilor bancare cu cele înscrise în extrasele de cont;
• întocmește și depune declarațiile fiscale;
• răspunde de evidenţele contabile repartizate;

Candidatul ideal
• studii superioare de specialitate;
• cunoaște soft de contabilitate NEXUS ERP
• cunoașterea reglementărilor în domeniu;
• responsabilitate și acuratețe;
• abilități de comunicare și relaționare cu clienții;
• experiența anterioară în domeniu finaciar - contabil;
• procesul de recrutare va consta într-un test și interviu;

De ce să te alături echipei noastre?
• pachet salarial motivant;
• vei fi implicat în proiecte de mare anvergură;
• suntem adaptabili și ne reinventam permanent;
• oportunităti de dezvoltare profesională.

Descrierea companiei
Este o companie din domeniul financiar-contabil, membra CECCAR, oferă servicii complete: contabilitate, expertize contabile, consultanță fiscală, audit, management financiar, salarizare și alte servicii financiare.
Interesul manifestat față de resursa umană, a permis formarea unei echipe ce a contribuit la menținerea unui ritm constant de dezvoltare a afacerii.

Anuntul Economist este adaugat de pe OLX.ro.