Operator vanzari prin telefon

Angajam operator Vanzari prin telefon
CANDIDATUL IDEAL
• Persoana implicata, organizata, cu un nivel bun de comunicare si dornica de a asimila informatii noi;
• Buna cunoastere a limbii romane (scris, vorbit)
• Are o atitudine potrivita la telefon;
• Detine experienta in Vanzari – reprezinta un avantaj;
• Este o persoana descurcareata si perseverenta, nu renunta usor
• Isi poate adapta cu usurinta discursul telefonic si poate empatiza cu clientii;
• Are bune abilitati de operare Microsoft Office;

RESPONSABILITATI
• preluarea comenzilor clientilor plasate pe site, telefonic sau prin e-mail
• identificarea si intelegerea nevoilor clientilor
• contactarea telefonica a clientilor in vederea confirmarii comenzilor
• procesarea si inregistrarea comenzilor in sistem
• facturarea comenzilor in sistem
• pregatirea comenzilor si intocmirea documentelor necesare in vederea expedierii
• comunicarea catre clienti a detaliilor legate de timpul de livrare, modalitati de plata cat si alte aspecte ce tin de produsele comercializate
• solutionarea solicitarilor clientilor, retururi, reclamatii
• promovarea ofertelor, mentinerea unei bune si clare informari asupra produselor, preturilor si a promotiilor din magazinul online

BENEFICII
• Salariu fix;
• Bonusuri in functie de vanzari (dupa perioada de proba)
• Laptop, telefon ;
• Program flexibil si zile remote (dupa perioada de proba)

Publicat prin JobZZ.ro, vezi anunțul complet aici.
Domeniu de activitate: Vânzări
Tip job: Full time (normă întreagă)
Nivel carieră: Junior/Entry Level

Anuntul Operator vanzari prin telefon este adaugat de pe LaJumate.ro.