Receptioner / Receptionera

Hotel Arta Timișoara angajeaza receptioner/a:

PROFILUL IDEAL
- Experienta in domeniul hotelier pe pozitia de Receptioner;
- Cunoasterea sistemului de operare Solon;
- Cunoasterea limbii engleze, scris si vorbit, la nivel mediu - avansat;
- Abilitati foarte bune de comunicare si organizare;
- Atitudine pozitiva, orientare pro - client;
- Spirit de observatie, atentie la detalii, flexibilitate, amabilitate, toleranta, calm, solicitudine.

DESCRIEREA POSTULUI
- Este responsabil de primirea oaspetilor si procesarea rapida a cerintelor acestora;
- Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale in vederea atribuirii camerelor;
- Intampina oaspetii hotelului intr-o maniera ospitaliera;
- Se ocupa de indeplinirea tuturor cererilor clientilor si de furnizarea tuturor serviciilor disponibile prin colaborarea cu angajatii Housekeeping;
- Cunoaste tot timpul statutul si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare;
- Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal cat si la telefon. De asemenea preia rezervari;
- Promoveaza hotelul si mentine o atmosfera de intelegere si ajutor reciproc in randul angajatilor si lucreaza in echipa.

BENEFICII
Salariu atractiv;
Mediu de lucru placut;
Suport permanent în activitatea desfășurată;
Posibilitatea dezvoltării profesionale în domeniul hotelier.

Anuntul Receptioner / Receptionera este adaugat de pe OLX.ro.