Responsabil Administrare Personal – McDonald’s Veranda Mall

Descrierea jobului:

- Acționează ca reprezentant al departamentului de resurse umane în restaurant, având responsabilități în procesele de recrutare, angajare și selecție lucrători comerciali

- Participă la sesiunile de comunicare cu echipa, aduce informații și clarificări privind politicile de resurse umane

- Este pregătit să răspundă solicitărilor angajaților cu privire la clarificări pontaje, procesare zile concediu, adeverințe etc.

- Respectă și se ghidează după regulamentul de ordine interioară

- Este responsabil cu întocmirea și înregistrarea în termenele legale a contractelor de muncă ale angajaților, cu încetarea acestora în termenele legale și cu efectuarea modificărilor lunare privind statutul angajaților în sistemul electronic intern de gestiune a resurselor umane

- Menține evidența dosarelor de personal, atât electronic cât și fizic, și a documentelor pe care trebuie să le conțină acestea
- Organizează arhiva restaurantului și o predă firmei responsabile pentru arhivarea documentelor
- Ține zilnic evidența orelor angajaților, a concediilor tuturor angajaților (odihnă, medicale, fără plată), a documentației privind abaterile disciplinare
- Ține evidența carnetelor de sănătate ale angajaților și este responsabil cu planificarea și verificarea vizelor medicale

Candidatul ideal:

* Studii superioare

* Experiență de minim 2 ani pe o poziție similară

* Certificarea ca Inspector Resurse Umane reprezinta un avantaj

* Atitudine pozitivă și orientare către client
* Abilități avansate de comunicare la toate nivelurile
* Capacitatea de a respecta termenele și de a îndeplini sarcinile la timp

* Spirit de initiativă și capacitatea de a propune soluții pentru problemele ce țin de angajații restaurantului

Anuntul Responsabil Administrare Personal – McDonald’s Veranda Mall este adaugat de pe OLX.ro.