Șef de șantier - montare fațade de sticlă

Talent Capital angajează pentru clientul său, companie de construcții cu experiență de 15 ani specializată în montarea fațadelor de tip cortină din sticlă, un șef de șantier cu experiență pentru ocuparea poziției de Șef de șantier / Site Manager (pachetul fațade de sticlă) - Essen, Germania.

Suntem în căutarea unei persoane foarte responsabile și cu bune abilităţi de comunicare și relaționare, cu demonstrate abilități de rezolvare a problemelor, capabil de luare a deciziilor, abil în a-i motiva pe ceilalți și un veritabil om de echipă. Competențe eliminatorii pentru acest post sunt: nivel avansat de operare PC și vorbirea limbilor română și germană (atât verbal, cât și scris la nivel mediu sau avansat).
Sunt deasemenea importante experiența în domeniul jobului (fațade de tip cortină de sticlă) și o bună cunoaștere a metodelor și reglementărilor în construcții.

Candidații trebuie să fie eligibili să locuiască și să lucreze în Germania, firma angajatoare fiind firmă germană, GmbH.

Descrierea jobului

Activitatea se va desfășura la birou și pe santier. Postul reunește responsabilitățile specifice poziției:

Supervizarea în ansamblu a direcției proiectului (pachetul montare fațada de sticlă), asigurând că specificațiile și cerințele clientului sunt îndeplinite, revizuirea progreselor și legatura cu inspectorii de calitate / cantitate;

legătura cu clientul și cu alți profesioniști în construcții;

coordonarea și supravegherea lucrătorilor în construcții;

selectarea instrumentelor și a materialelor;

efectuarea inspecțiilor de siguranță și asigurarea siguranței construcțiilor și a șantierului;

verificarea și pregătirea rapoartelor, desenelor site-ului;

menținerea procedurilor de control al calității;

găsirea modalităților de a preveni problemele și de a minimiza riscurile;

redactarea rapoartelor și păstrarea unei evidențe generale asupta documentelor proiectului;

contribuie la negocierea anumitor termeni contractuali și la asigurarea permiselor și licențelor

Sunt asigurate transportul și cazarea, iar începerea contractului ne-o dorim cât mai curând posibil.

Salariul este negociabil în urma interviului.

Permis de conducere: Categoria B

Limbi străine: Germană, Română
Domeniu de activitate: Construcţii / Amenajări
Ţară: Germania
Tip job: Full time (normă întreagă)
Nivel carieră: Manager/Executiv
Salariu confidenţial:

Anuntul Șef de șantier - montare fațade de sticlă este adaugat de pe LaJumate.ro.