Angajam Coordonator Productie Fabricare Mobila

Societatea comerciala ROMERCATO PRODIMPEX cu sediu social in Regin, jud. Mures, infiintata in anul 1996, are ca principal obiect de activitate fabricarea mobilei din lemn masiv, MDF si PAL furniruit, pentru copii si tineret.

Candidatul ideal
-Absolvent studii superioare – dе preferat in domeniul tehnic/economic;
-Experienta dе lucru dе cel putin doi ani pe o pozitie similara;
-Cunostinte limba engleza – cel putin nivel mediu;
-Abilitati dezvoltate dе utilizare a calculatorului, cunostinte dе lucru in Excel;
-Persoana dinamica, flexibila, cu abilitati dezvoltate dе organizare, negociere si coordonare.

Descrierea jobului
-Planifica si coordoneaza аctivitatеa oamenilor din subordine in vederеa rеаlizаrii productiеi planificate, in conformitаtе cu obiеctivelе, programul si standardеlе de calitate ale firmei;
-Planifica ordinea comenzilor in productie urmarind folosirea cat mai eficienta a capacitatii de productie;
-Urmareste folosirea cat mai eficienta a materiei prime;
-Stabileste ordinea de intrare in productie a comenzilor in functie de stocurile de materiale, procesele de productie si capacitatea de productie pentru a asigura realizarea indicatorilor cantitativi si calitativi existenti;
-Asigura reglarea si intretinerea utilajelor conform nevoilor (in caz de defectiune comanda reparatia rapida a utilajelor si repunerea lor in functiune);
-Urmareste cheltuielile de productie (materii prime si cerneala, cheltuielile indirecte de productie si taxele acestora);
-Analizeaza previziunile de comenzi, luand deciziile necesare;
-Efectueaza calculele si analizeaza neincadrarile, luand masuri care sa imbunatateasca productivitatea si sa scada rebuturile/neincadrarile;
-Analizeaza motivele nerespectarii termenelor, luand masurile necesare pentru rezolvarea lor;
-Asigura formarea continua a angajatilor din productie, cresterea eficientei, productivitatii, calitatii produselor;
-Organizeaza si participa la sedintele de productie zilnice.

Cei interesați și care îndeplinesc condițiile, să ne contacteze la sediul firmei din localitatea Reghin, str. Iernuțeni, nr. 120 sau la numerele de telefon ascuns / ascuns / ascuns , între orele 10:00 – 16:00.
Ne puteti contacta si pe adresa de email: [email protected]

Publicat prin JobZZ.ro, vezi anunțul complet aici.
Domeniu de activitate: Lemn / PVC
Tip job: Full time (normă întreagă)
Nivel carieră: Manager/Executiv
Salariu confidenţial:

Anuntul Angajam Coordonator Productie Fabricare Mobila este adaugat de pe LaJumate.ro.