Asistent Social

Fundatia HOSPICE Casa Sperantei angajeaza Asistent Social pentru echipa de Ingrijiri la Domiciliu a Centrului Socio-Medical din Loc. Adunatii Copaceni, Jud. Giurgiu

Cerinte generale:
• Studii: superioare – specializare asistenta sociala
• Experienta: minim 1 an
• Cunoasterea la nivel conversational a limbii engleze
• Carnet de conducere categoria B

Program de lucru: 8 h/zi, program variabil
Localizare: Loc. Adunatii Copaceni, Jud. Giurgiu (la 15 km sud de Bucuresti)

Descrierea jobului
• furnizarea de servicii de asistenta sociala pacientilor (copii) aflati in evidenta Hospice Casa Sperantei

Principalele responsabilitati ale postului:
• Efectueaza evaluarea pacientului si a familiei si realizeaza ancheta sociala;
• Implica beneficiarul si familia acestuia in luarea deciziilor oferind informatii pe intelesul beneficiarului in acord cu principiile etice ale profesiei;
• Construieste si mentine o relatie bazata pe sinceritate , respect, confidentialitate cu pacientii si familiile acestora;
• Consiliaza, indruma si sprijina activ beneficiarii si familiile acestora in legatura cu obtinerea drepturilor legale;
• Evalueaza si monitorizeaza evolutia pacientului si a familiei din punct de vedere social si emotional;
• Ofera suport emotional si consiliere sociala pacientului si familiei;
• Ofera suport emotional si sprijin in perioada de doliu;
• Organizeaza evenimente cu scop educativ, recreativ si de socializare pentru pacienti si familiile acestora
• Se deplaseaza cu echipa interdisciplinara la domiciliul pacientilor

Beneficii:
• 26 zile de concediu de odihna, anual;
• 1 zi libera aferenta zilei de nastere si 1 zi libera de Ziua Mondiala a Sanatatii;
• Decont transport;
• Tichete de masa in valoare de 30 lei/zi;
• Abonament Bookster;
• Formare profesionala constanta in domeniul paliatiei

Candidatii interesati pot trimite CV-ul la urmatoarea adresa de e-mail: [email protected]

Publicat prin JobZZ.ro, vezi anunțul complet aici.
Domeniu de activitate: Asistență socială
Tip job: Full time (normă întreagă)
Nivel carieră: Junior/Entry Level
Salariu confidenţial:

Anuntul Asistent Social este adaugat de pe LaJumate.ro.