Recruiter/Agent de recrutare si plasare de forta de munca

Candidatul ideal
- Cunostinte medii spre avansate de limba engleza
- Cunostinte medii spre avansate de limba maghiara
- Absolvent studii superioare specializate
- Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare şi relaţionare cu oamenii
- Capacitate de observaţie şi analiză comportamentală
- Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie in paralel
- Capacitatea de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor
- Abilităţi de lucru în echipă
- MS Office (Word, Excel) – nivel mediu
- Abilitati folosire facebook si alte canale de promovare -nivel mediu spre avansat
- Gândire strategică orientată spre obiectivele companiei
- Capacitate de organizare, integritate
- Absolvent curs de inspector resurse umane

Descrierea jobului
- Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante
- Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza discutiilor cu sefii de departamente
- Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului
- Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor
- Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor
- Evalueaza si vine cu propuneri cu privire la candidatii selectati catre factorii de decizie
- Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati
- Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie

Descrierea companiei
NL Jobs este o companie de recrutare care este specializata in recrutarea lucratorilor temporari pentru clientii din Olanda.

Anuntul Recruiter/Agent de recrutare si plasare de forta de munca este adaugat de pe OLX.ro.