Angajam dispecer

Firma Scan Tim cu sediul in Sacalaz, judetul Timis (10 km de Timisoara) angajeaza dispatcher pentru comunicarea cu flota de transport marfa intern/international.
Oferim: salariu motivant + bonuri de masa + abonament medlife + transport din Timisoara cu microbuzul firmei.
Cerinte:
-Experienta in domeniu min 1 an
-Cunoasterea limbii engleze
-Cunostiinte de operare PC
-Abilitatea de lucru in echipa
Responsabilitati principale:
-Prelucrarea comenzilor de transport si planificarea acestora
-Prelucrarea si comunicarea tuturor informatiilor in ceea ce priveste cursa (modalitate, orar de incarcare/descarcare, etc)
-Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport
-Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor de transport
-Ghidarea si urmarirea statusului camioanelor pe tot parcursul cursei
-Transmiterea de informatii clientilor in legatura cu transportul
-Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat
Va rugam sunati doar la numarul de telefon pentru detalii: ascuns

Anuntul Angajam dispecer este adaugat de pe OLX.ro.