Angajez dispecer/a

SC MDAG GROUP SRL angajeaza dispecer/coordonator transport.

Candidatul ideal:

- Experienta in domeniul transportului rutier international de marfa;
-Abilitati in comunicare si interactiunarea cu clientii si colaboratorii companiei;
- Capacitate de asumarea responsabilitatii si de luare a deciziilor;
- Abilitati de negociere a pretului, persoana comunicativa, rezistenta la stres;
- Cunostinte limba engleza obligatoriu;
- Cunostinte operare Trans.eu, Internet, Bursa de Transport, Timocom.

Descrierea postului:

- Contactarea clientilor, ofertarea, negocierea preturilor;
- Mentinerea contractelor permanente cu colaboratorii existenti, identificare noi oportunitati;
- Organizarea serviciilor de transport respectand cerintele clientilor/companiei;
- Urmarirea programarilor facute si actualizarea permanenta cu traseul marfii pana in momentul livrarii catre client;
- Asigurarea permanenta a unui nivel inalt de servicii clientilor.

Pentru interviuri va rugam sa trimiteti atasat CV .

Anuntul Angajez dispecer/a este adaugat de pe OLX.ro.