Bravia angajeaza coordonator transport international/dispecer.

Bravia Group isi mareste echipa!
Suntem in cautare de coordonator transport international/dispecer.

Principalele responsabilitati:
-coordoneaza activitatea flotei alocate.
-identifica solutiile optime de transport,negociaza termenii transportului.
-intocmeste oferte de transport;identifica potentiali clienti in zona alocata.
-organizeaza diferite tipuri de transporturi(complete,grupaje),urmareste permanent stadiu acestora si finalizarea lor cu succes.
-urmareste incasarea acestora.
-mentine relatia cu clientii si subcontractorii,identifica permanent noi oportunitati de colaborare.
-se documenteaza si se instruieste permanent cu privire la legislatia,noutatile,normele specifice din domeniu.
-completeaza acurat si in timp,rapoarte specifice activitatii.
-tine evidenta diferitelor formulare si rapoarte specifice activitatii.
-mentine confidentialitatea informatiilor si a datelor de lucru.

Cerinte:
Candidatul ideal:
-are experienta relevanta intr-o pozitie similara sau cel putin in domeniu.
- vorbeste/scrie obligatoriu in LIMBA ENGLEZA la nivel avansat. Avantaj cunoasterea uneia dintre limbile germana,franceza,italiana,spaniola.
-are foarte bune abilitati de comunicare si negociere.
-este organizat,autodidact,orientat spre rezultate,gandeste pozitiv si proactiv.
-este bun organizator,flexibil,dinamic.
-detine cunostinte temeinice de utilizare a PC-ului.
-este rezistent la stres si program prelungit.
-este obisnuit sa lucreze cu termene limita.
-este dornic sa invete.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Beneficii:
-venit salarial foarte atractiv, corelat cu performantele activitatii.
-posibilitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si dinamica.
-instruirea permanenta.
-posibilitatea de promovare.

www.bravia.ro

Persoane contact:
Lavinia Ignat: ascuns

CV-urile se pot depune la sediul firmei in Arad, Strada Noua, Nr. 62 sau mail angajari(a)bravia.ro

Anuntul Bravia angajeaza coordonator transport international/dispecer. este adaugat de pe OLX.ro.