SC STADTLER TRANS SRL angajeaza dispecer transport marfa

SC STADTLER TRANS SRL angajeaza dispecer cu experienta in domeniu

Responsabilitati:
Coordoneaza un anumit numar de camioane din flota;
Mentine relatiile cu case de expeditii, firme de transport si beneficiari ai transporturilor de marfuri;
Receptioneaza comenzile de transport, verifica si stabileste traseele optime de deplasare;
Transmite soferilor detalii despre transport si tine permanent legatura cu acestia prin sistemele de comunicare;
Monitorizeaza evolutia curselor, activitatea soferilor si pozitionarea camioanelor;
Tine evidenta comenzilor de transport, opereaza comenzile in sistemul informatic;

Candidatul ideal:
Studii superioare sau medii;
Cunostinte avansate/medii de limba engleza/germana;
Cunostinte foarte bune de utilizare PC;
Persoana organizata, cu o buna capacitate de coordonare si planificare;
Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
Atentie distributiva si capacitate de concentrare;
Experienta intr-un post in domeniul transportului international de marfuri constituie avantaj.
Domiciliul/resedinta in Bacau sau zonele adiacente.

Beneficii
- Salariu competitiv + tichete de masa;
- Recompensarea rezultatelor prin oferirea de bonusuri (in functie de performanta);
- Mediu de lucru la standarde internationale intr-o echipa tanara si dinamica.

Informatii suplimentare la telefon: ascuns .

Anuntul SC STADTLER TRANS SRL angajeaza dispecer transport marfa este adaugat de pe OLX.ro.